Nákupní košík
Celkem: 0 Kč

Závodní tým HORŇÁK-ADITIS vznikl v roce 2018. Tým lze označit za Československý, protože týmovou licenci má slovenskou, jádro týmu se zázemím je z Brna (ČR) a piloti jsou z České a Slovenské republiky. Tým je sice krátce na závodní scéně střední Evropy, ale členové týmu jsou staří mazáci s dloholetotou zkušeností. Za vše hovoří zkušenosti Miro Horňáka, který prošel spoustou seriálů od motokár, přes závody s Formula Renault, Renault Clio, Porsche (1.místo v 24H SERIES Barcelona) a nyní se o ně dělí s celým týmem.

Už v první své sezóně 2018 dosáhl tým s vozem BMW M3 vynikajících úspěchů, kdy Radim Adámek se stal vícemistrem České Republiky do 3500 ccm. Ani v seriálu Zóna Střední Evropy - CEZ se tým neztratil. Radim Adámek ve sprintu do 3500 ccm obsadil celkové 4.místo a ve vytrvalosti do 3500 ccm skončili společně Radim Adámek a Miro Horňák také na 4. místě. Až v posledním závodě sezóny posádka pro poruchu vozu ztratila průběžné 1.místo.

V průběhu sezóny 2019 se tým rozhodl vydat cestou TCR s novým vozem AUDI RS3 LMS TCR a přihlásil se do již rozjetého seriálu TCR EASTERN EUROPE. Sezóna 2019 s novým vozem se tím stala seznamovací a testovací, ale přesto posádka Radim Adámek a Miro Horňák dosáhli vynikajích výsledků ve vytrvalosti v seriálu CEZ (1.místo Grobnik, 2. místo Slovakia Ring) a celkově skončili smolně až na 5.místě. V bitvě o celkové 2.místo opět rozhodl poslední závod sezóny v Brně, kde tým nedojel do cíle po kolizi s vozem z jiné silnější kategorie. V sérii ESET V4 CUP ve vytrvalosti do 3500 ccm tým obsadil celkové 3.místo a v kategorii TCR Radim Adámek obsadil v první polovině výsledkové listiny 7.místo.

HORŇÁK-ADITIS je závodní tým s přátelsou atmosférou, který se snaží dále rozvíjet a spolupracovat s dalšími piloty, mechaniky a partnery.

NahoruNahoru
Zavřít
Loading...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Souhlasím